O szkole

Ucz się od najlepszych

Otwockie Centrum Językowe działa w Otwocku od 1992 roku. Posiadamy dwie siedziby: przy ulicy Hożej 2 oraz przy ulicy Powstańców Warszawy 13. Jesteśmy ważnym centrum edukacyjnym, które wnosi istotny wkład w rozwój lokalnej społeczności.

Dlaczego właśnie my?

Profesjonalizm – wysoka jakość nauczania jest dla nas sprawą pierwszoplanową. Naszych lektorów dobieramy wyjątkowo starannie, biorąc pod uwagę ich przygotowanie zawodowe oraz doświadczenie. Korzystamy z nowoczesnych podręczników, które dostarczamy uczniom z rabatem, oraz nowatorskich materiałów i metod dydaktycznych. Nasza biblioteka oferuje nie tylko książki i czasopisma ale też dodatkowe podręczniki do nauki słownictwa i gramatyki oraz kasety audio i video a także materiały multimedialne.

Troska o ucznia – kursy, które organizujemy zawsze są specjalnie dopasowane do potrzeb słuchaczy, ich czasu i poziomu, a także osobistych preferencji. Nasze grupy są niewielkie, liczące zwykle od 4 do 8 osób, choć istnieje możliwość stworzenia grup jeszcze mniejszych lub lekcji indywidualnych. Oferujemy dodatkowe bezpłatne lekcje dla uczniów potrzebujących szczególnej opieki lektora lub przed egzaminami. Szkoła organizuje wyjazdy zagraniczne. W ubiegłych latach odwiedziliśmy Wielką Brytanię, Grecję, Hiszpanię i Chorwację.

Nauka online – Od marca 2020 nasza szkoła prowadzi zdalne nauczanie wykorzystując dostępne programy online. Dotyczy to wszystkich języków jakie mamy w ofercie. Uczniowie mogą wybrać sposób w jaki chcą uczestniczyć w zajęciach językowych.

Szkoła rodzinna – nasza szkoła śmiało może być nazwana „Szkołą Rodzinną”. Uczymy dzieci jak również ich rodziców. Wszystkie lekcje odbywają się w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. Dla rodziców oczekujących na dzieci jest miejsce, gdzie mogą poczytać gazetę, wypić filiżankę herbaty i czuć się jak w domu.

Wyniki egzaminów – nasi uczniowie otrzymują bardzo dobre wyniki na międzynarodowych egzaminach jak i gimnazjalnych i maturach. Są one najlepszym dowodem naszego profesjonalizmu i zaangażowania. Dotyczy to egzaminów Cambridge FCE, CAE, CPE. Ponadto z j.niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.

Telefon: 22-779-22-58
Telefon: 22-788-50-77
ul. Powstańców Warszawy 13
ul. Hoża 2
Otwockie Centrum Językowe Menin